معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی و هیأت همراه، از مجموعه کارگاه ها و آزمایشگاه های دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر، در ادامه سفرهای استانی معاونان دانشگاه آزاد اسلامی به واحدهای دانشگاهی، دکتر جواد علمایی، معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی و هیأت همراه با حضور در واحد اشکذر از بخش های مختلف آزمایشگاهی و کارگاهی این واحد دانشگاهی بازدید کردند. دکتر علمایی در مصاحبه با روابط عمومی واحد اشکذر گفت: ما امروز در بازدیدی که از واحد اشکذر داشتیم از مراکز آزمایشگاهی این واحد بازدید کردیم و انصافاً من خیلی شگفت زده شدم؛ واقعاً تنوع آزمایشگاهی و از همه مهم تر این که دانشجویان خودشان خیلی از تجهیزات را ساخته اند و طی صحبتی که با دانشجویان داشتم اعتقادشان این است که دانشجویان در صورتی که در واحد اشکذر درس بخوانند به راحتی می توانند جذب صنعت شوند که این در واقع آرزوی هر کسی است که بتواند از علم و دانشش استفاده کند و جذب بازار شود و این واحد انصافاً در این حوزه خیلی خوب کار کرده و انواع آزمایشگاه ها در حوزه برق و حوزه زیست شناسی راه اندازی کرده اند. پتانسیل خیلی خوبی برای جذب دانشجو در این حوزه ها وجود دارد و باید به اینجا رسیدگی شود. اگر مشکلاتی که هست رفع شود، حتی اینجا می تواند برای کل کشور در بحث تجهیزات آزمایشگاه ها کمک فراوانی داشته باشد و ما می توانیم در این مسائل هم ان شاء ا… خودکفا باشیم. در این بازدید که دکتر علیرضا ایرانبخش؛ رئیس انجمن کشت سلول و بافت گیاهی ایران و سرپرست اداره کل امور پژوهشی و پروژه های تحصیلات تکمیلی معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی، ریاست و معاونان دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد نیز حضور داشتند از مجموعه آزمایشگاه ها و کارگاه های گروه مهندسی برق شامل: آزمایشگاه تخصصی درایو، آزمایشگاه تخصصی PLC، آزمایشگاه سلول های فتوولتاییک( نیروگاه خورشیدی)، کارگاه تاسیسات الکتریکی، آزمایشگاه فشارضعیف( دوربین، دزدگیر و اعلام حریق)و هم چنین گروه مهندسی مکانیک شامل: کارگاه فن آوری ساختمان، کارگاه جوشکاری و ورق کاری، کارگاه حرارت مرکزی، کارگاه تهویه مطبوع تابستانی، کارگاه تبرید و سردخانه، کارگاه برق تاسیسات، آزمایشگاه سیستم های کنترل تهویه مطبوع، آزمایشگاه سیستم‌های کنترل تاسیسات، آزمایشگاه ترمودینامیک، آزمایشگاه مکانیک سیالات و آزمایشگاه انتقال حرارت بازدید به عمل آمد.
بازدید از مرکز تحقیقات زیست فناوری پزشکی و آزمایشگاه تحقیقاتی کشت سلول و انجمن کشت سلول و بافت ایران شعبه یزد(مستقر در واحد اشکذر) از دیگر برنامه های این سفر بود.