با هدف ارتقای دانش قرآنی، طرح فرهنگی «رمضان، بهار قرآن» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر برگزار می شود

همزمان با حلول ماه مبارک رمضان و همراه با سایر واحدها و مراکز دانشگاهی و به منظور بهره مندی از زلال معارف و رهنمودها و دستورات حیات بخش قرآن، پنجمین دوره طرح قرآنی-فرهنگی «رمضان، بهار قرآن» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، این طرح به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود و اعضای هیأت علمی تمام وقت و نیمه وقت و حق التدریس و نیز کارمندان تمام وقت رسمی و قراردادی می توانند در کارگاه شرکت کنند.

بنابر این گزارش، مدت زمان آموزش این کارگاه، 32 ساعت، معادل 16 جلسه آموزشی از تفسیر سوره حجرات می باشد و منابع آن، کتاب تفسیر نور محسن قرائتی، مجمع البیان فی تفسیر القرآن، اثر شیخ طبرسی، تفسیر نمونه مکارم شیرازی و المیزان فی تفسیر القرآن، اثر علامه طباطبائی می باشد و تمام شرکت کنندگان می بایست در آزمون پایانی دوره که مشتمل بر 40 سؤال تستی و 2 سؤال تشریحی می باشد شرکت نمایند و حداقل 60 امتیاز از 100 را کسب کنند تا گواهی پایان دوره برای آنان صادر شود. به نفرات اول تا سوم هر گروه، کارت هدیه اعطا خواهد شد. لازم به ذکر است در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص گسترش فضای حفظ قرآن در جامعه، استادان و کارکنان شرکت کننده ای که قادر به حفظ کل سوره حجرات شوند مورد قدردانی قرار می گیرند.