کارگاه یک روزه مدیران کانون های عمومی شهرستان اشکذر با دبیر و معاونت‌های کانون های خدمت رضوی استان یزد در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامي واحد اشکذر در این نشست دکتر رحیمی نسب مدیر کانون های خدمت رضوی استان یزد ضمن تسلیت ایام فاطمیه ، حفظ بصیرت در تمام موضوعات را جزء اصلی سبک زندگی امام رضایی برای خادمیاران رضوی دانست.
وی با اشاره به آسیب های اجتماعی ناشی از مهاجرت بی رویه به استان و تعریف و پیگیری پیوست های فرهنگی در طرح های مختلف استان، گفت: طرح های مدون و برنامه ریزی شده برای مؤثر عمل کردن و قوی عمل کردن در استان یزد نیاز است.
دکتر رحیمی نسب هدف از برگزاری این نشست را ارتباط چهره به چهره با مدیران ستادی و آشنا شدن با مشکلات و فعالیت های کانون های رضوی شهرستان ها برشمرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کانون های خدمت رضوی در استان با دو هدف محرومیت زدایی و فرهنگی در کشور ایجاد شده است، افزود: هدف ما ایجاد مجموعه خیری و فرهنگی یا کمرنگ کردن مؤسسات خیریه نیست بلکه هدف، راه انداختن جریان خدمت رضوی است.
مدیر کانون های خدمت رضوی استان یزد با بیان این که در بحث معیشتی علاوه بر رفع این مشکل به دنبال توانمندسازی و مددکاری خانواده های محروم هستیم، تصریح کرد: در این زمینه نیز خیرینی هستند که تحت لوای پرچم حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) با اشتیاق بیشتری فعالیت می کنند.
وی هم چنین با اشاره به این که بحث فرهنگی باید به عنوان اصل، مورد توجه قرار گیرد، افزود: سبک زندگی رضوی باید ما را به سمت سعادت، سلامت و بهره روی سوق دهد و ۱۹ کانون تخصصی خدمت رضوی می توانند این جریان فرهنگی را راه بیاندازند.
در ابتدای این نشست علی اکبر کاظمی مسئول کانون خادمیاران رضوی شهرستان اشکذر با اشاره به ظرفیت ها و هم چنین آسیب های اجتماعی ناشی از احداث بی رویه صنایع در شهرستان اشکذر و شهرستان های هم جوار، افزود: معضلات اجتماعی ناشی از مهاجرت بی رویه، عمده نگرانی مردم این شهرستان را به خود جلب کرده است.
وی در ادامه تعداد کانون های عمومی شهرستان اشکذر را ۴ کانون و تعداد خادمیاران فعال را ۱۰۲ خادمیار ذکر کرد.
قربانی ۱۸ مورد عقیقه، تهیه ۳۸۰۰ بسته معیشتی، تهیه ۶ مورد گوشی و تبلت برای دانش آموزان، تهیه یک مورد سیستم رایانه برای دانشجوی کامپیوتر، تهیه ۱۰ مورد جهیزیه با همکاری مؤسسات خیری، طبخ و توزیع ۵ هزار پرس غذای گرم و اعطای تعدادی وام های قرض الحسنه بخشی از عملکرد کانون خادمیاران رضوی شهرستان اشکذر در سال جاری است که علی اکبر کاظمی به آن اشاره کرد.
در ادامه این نشست مدیران کانون های عمومی شهرستان اشکذر سؤالات و مسائل مورد ابتلا را مطرح کردند و دبیر و معاونت‌های کانون های خدمت رضوی استان به آنان پاسخ دادند.