همزمان با دهه مکتب مقاومت و دومین سالگرد شهادت سردار دلها، سپهبد شهید، حاج قاسم سلیمانی و دهمین سالگرد شهادت تنها دانشجوی شهید واحد اشکذر؛ مهدی فتوحی اردکانی مراسم گرامیداشتی از طرف بسیج اساتید، دفتر فرهنگ اسلامی و امور شاهد و ایثارگران در سالن اجتماعات کلانتریان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی واحد اشکذر، امام جمعه موقت اشکذر با عرض تسلیت مناسبت های این دهه از جمله شهادت صدیقه اطهر؛ فاطمه زهرا (س)، اولین سالروز ارتحال آیت ا… مصباح یزدی و هم چنین دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و همرزمانش گفت: همه ادیان آسمانی و به خصوص مکتب حیات بخش اسلام برای همه انسان ها عزت خواسته است و یکی از نام های خدای متعال، عزیز است و خداوند برای بندگانش عزت خواسته است. حجت الاسلام والمسلمین عباس سبحانیان با اشاره به روایتی افزود: عزت، هدیه ای از جانب خدا به بندگانش می باشد و خدا به بنده اش اجازه نداده تن به ذلت و خواری بدهد و بر این اساس عزت طلبی در زندگی اهل بیت موج می زند.
مسئول سابق دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس در ادامه به بیان مشاهدات شخصی و یافته های نزدیک خود از ویژگی ها و خصوصیت های سردار حاج قاسم سلیمانی در سپاه قدس پرداخت و گفت: سلیمانی شخصیتی بسیار با معنویت بود و حقیقتاً ایشان سیاست را در معنویت آمیخته بود و هیچ کدام را فدای دیگری نکرد و به مسائل شرعی بسیار مقید و فردی بسیار مؤمن و متدین و به تمام معنا انقلابی بود. وی ادامه داد: شهید سلیمانی انسانی بسیار شجاع و با تدبیر، برنامه ریز، مدبر، بسیار پرکار و ساده زیست بود و واقعاً واژه خستگی ناپذیر برازنده شهید سلیمانی بود. وی با اشاره به مردم داری شهید سلیمانی افزود: حاج قاسم اهل میز و ریاست و نام و نان و نشان و تظاهر نبود و در واقع او یک قهرمان ملی و قهرمان مبارزه با استکبار و قهرمان شکست دشمن بود که جانش را برای تمام ملت های آزادی خواه فدا کرد.
سبحانیان خاطر نشان کرد: شهادت شهید سلیمانی از حیاتش برای دشمنانش خطرناک تر بود . شهادتش باعث شد آمریکایی ها با خفت و خواری از عراق و افغانستان فرار کنند.
مسئول سابق دفتر نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه میثاق سپاه قدس با اشاره به آیه ای از قرآن اذعان کرد که سلیمانی واقعاً عاشق شهادت بود که هم به پیروزی و هم به شهادت رسید.
مسئول اسبق نمایندگی ولی فقیه در سپاه الغدیر یزد گفت: انتقام چند روز پس از شهادت سردار سلیمانی و زدن پایگاه نظامی آمریکایی ها در عین الاسد عراق فقط ضرب شست بود و انتقام واقعی، راندن کامل آمریکایی ها از منطقه خواهد بود و امروز وظیفه ما بهتر شناختن مکتب سلیمانی است و اگر ما امروز مجلس می گیریم و مراسم برگزار می کنیم فقط برای شخص سلیمانی نیست و این مجالس برای شناخت آرمان ها، شجاعت، صلابت، درایت و تبعیت از ولایت و تیزبینی این شهید والامقام و بزرگداشت ویژگی هایی است که سلیمانی را به این مقام رساند و ان شاء ا… خدا به ما توفیق بدهد بتوانیم این راه و رسم و روش و منش را ادامه دهیم.
حجت الاسلام والمسلمین سبحانیان در پایان سخنانش گفت: مرحوم آیت ا… محمد تقی مصباح یزدی واقعاً یک شخصیت علمی فرزانه و از شاگردان بنام مرحوم آیت ا… علامه طباطبایی شخصیت بسیار ارزشمند علمی بود که آثار نوشتاری و گفتاری ایشان که امروز در بین ماست خیلی ارزشمند است و از شما اساتید، دانشجویان که در این مرکز علم و تحقیقات فعالیت می کنید دعوت می کنم به آثار این دانشمند فرزانه مراجعه و مطالعه کنید.