گرامیداشت هفته بهداشت و سلامت روان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر

به مناسبت هفته بهداشت و سلامت روان، از طرف انجمن علمی گروه روانشناسی و با همکاری کانون بهداشت و سلامت روان، سخنرانی علمی با موضوع : بهداشت و سلامت روان، نیاز امروز، پشتوانه فردا، در سالن کنفرانس در دانشکده تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر برگزار شد.

دکتر لیلا برهانی طی سخنانی، ضمن تبریک هفته بهداشت و سلامت روان، توضیحاتی درباره شعار بین المللی سازمان بهداشت جهانی در مورد هفته بهداشت روان و تشریح برنامه ها و روزنگار این هفته ارائه کرد. وی همچنین به تعریف و تبیین ابعاد سلامت روانی از دیدگاه علمی و قرآن و احادیث و همچنین بررسی مسائل و مصادیق سلامت روان در خانواده، اجتماع و مدرسه پرداخت.

تأثیر فضای مجازی، ماهواره، مدگرایی و … بر بهداشت روانی، ارائه انواع روش های پیشگیری برای مقابله با عوامل تهدید کننده سلامت روان، ارائه و بررسی نقش مذهب بر باورهای مذهبی و توصیه های افزایش سلامت و بهداشت روانی در آینه قرآن و احادیث، توصیه و بیان اهمیت ازدواج و تشکیل خانواده، فرزندآوری، صله رحم و … به عنوان روش هایی برای بهبود و ارتقاء سطح سلامت روانی از دیگر مباحث مطرح شده توسط خانم برهانی، در این سخنرانی بود که مورد توجه دانشجویان قرار گرفت.